trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
brothell
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,579 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,433 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,764 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,763 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,985 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,547 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,508 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,498 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,466 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,735 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,141 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,097 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,384 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,227 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,770 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,668 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,593 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,273 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,877 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,177 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,029 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,210 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,142 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,189 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,281 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,398 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,459 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,729 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,726 votes
8
— Great
79%
Wild Tales
5,117 votes
7
— Good
79%
Her
23,173 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,108 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,249 votes
7
— Good
78%
The Man from Earth
5,688 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,753 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,444 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,581 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,271 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,736 votes
8
— Great
77%
Fury
18,873 votes
9
— Superb
76%
The Raid
7,341 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,944 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,734 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,462 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,597 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,473 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,105 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,961 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,179 votes
7
— Good
72%
Tenacious D in The Pick of Destiny
3,613 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,715 votes
6
— Fair
72%
Armageddon
13,095 votes
7
— Good
71%
22 Jump Street
16,881 votes
4
— Poor
71%
The Amazing Spider-Man
28,259 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,039 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,509 votes
6
— Fair
70%
Mechanic: Resurrection
13,760 votes
6
— Fair
70%
28 Weeks Later
8,364 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup