trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bucktoothfrog
1
follower
Luxembourg
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
81
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
49,298 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,929 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,302 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,589 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,460 votes
8
— Great
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
842 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,439 votes
8
— Great
82%
Louis C.K.: Chewed Up
563 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,854 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,554 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,931 votes
8
— Great
81%
John Mulaney: New in Town
551 votes
8
— Great
80%
Bill Burr: Why Do I Do This?
291 votes
8
— Great
80%
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way
677 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,753 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,410 votes
8
— Great
80%
Blackfish
2,765 votes
8
— Great
80%
Bill Burr: Let It Go
403 votes
8
— Great
80%
Bill Burr: You People Are All The Same
531 votes
8
— Great
79%
Love, Simon
7,722 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,888 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,848 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,399 votes
8
— Great
79%
Her
23,081 votes
8
— Great
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,598 votes
8
— Great
79%
Dune
36,173 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,100 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,034 votes
8
— Great
79%
Dave Chappelle: The Age of Spin
1,364 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,667 votes
8
— Great
79%
John Mulaney: The Comeback Kid
891 votes
8
— Great
79%
My Octopus Teacher
2,105 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,148 votes
8
— Great
78%
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas
1,057 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,365 votes
8
— Great
78%
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City
863 votes
8
— Great
78%
The Third Man
2,365 votes
8
— Great
78%
BLACKPINK: Light Up the Sky
503 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,658 votes
8
— Great
78%
A Man Called Otto
7,629 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,725 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,173 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,765 votes
8
— Great
77%
Ricky Gervais: Humanity
1,512 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,423 votes
8
— Great
77%
The Night of the Hunter
1,593 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,361 votes
8
— Great
77%
Sully
20,376 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,616 votes
8
— Great
77%
Luca
11,356 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,423 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,261 votes
8
— Great
76%
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend
214 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,188 votes
8
— Great
75%
The Big Sick
8,434 votes
8
— Great
75%
Do You Trust this Computer?
263 votes
8
— Great
75%
Futurama: Bender's Game
1,705 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,708 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,718 votes
8
— Great
75%
Poor Things
8,617 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup