Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Elizabeth Anne Summers
0
Followers
0
Following
Mexico City, Mexico City
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
582
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
76%
American Psycho
19,220 votes
9
— Superb
69%
Murder on the Orient Express
19,190 votes
7
— Good
69%
Bird Box
19,105 votes
8
— Great
82%
Braveheart
19,059 votes
8
— Great
77%
Black Swan
19,011 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,438 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,394 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Glass
18,304 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
18,271 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,242 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,984 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,879 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,839 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
17,044 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,973 votes
8
— Great
58%
Twilight
16,497 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,351 votes
8
— Great
79%
Room
16,098 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,899 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,878 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,581 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,479 votes
8
— Great
78%
Cast Away
15,428 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
15,183 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
15,133 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Theory of Everything
15,131 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
15,029 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,938 votes
9
— Superb
72%
Nocturnal Animals
14,903 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bridge of Spies
14,881 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,811 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,789 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,644 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Midsommar
14,194 votes
4
— Poor
76%
(500) Days of Summer
14,193 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
14,113 votes
7
— Good
67%
The Witch
13,662 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,631 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,346 votes
9
— Superb
71%
American Hustle
13,127 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,101 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
13,077 votes
10
— Totally Ninja!
65%
300: Rise of an Empire
13,059 votes
7
— Good
80%
The King's Speech
13,008 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,973 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Terminal
12,933 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Contagion
12,914 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,898 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,885 votes
6
— Fair
80%
Gifted
12,403 votes
9
— Superb
77%
The Fault in Our Stars
12,234 votes
6
— Fair
78%
The Notebook
12,159 votes
8
— Great
66%
Transcendence
11,947 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,786 votes
7
— Good
78%
Blood Diamond
11,677 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Last Samurai
11,539 votes
7
— Good
73%
Juno
11,394 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,308 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,306 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Wonder
11,167 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
8
9
10
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch