trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ghostjacker
12
followers
Sinkie, Island of the...Damned
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
878
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
90%
Gintama: The Very Final
165 votes
8
— Great
90%
Helen the Baby Fox
4 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,008 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,193 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,173 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,400 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,191 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,707 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,553 votes
8
— Great
85%
A Silent Voice: The Movie
5,114 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,161 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,631 votes
8
— Great
84%
Gintama: The Movie: The Final Chapter: Be Forever Yorozuya
236 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,880 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,592 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,622 votes
8
— Great
84%
Hellsing Ultimate VII
22 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,275 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,295 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,375 votes
8
— Great
83%
High and Low
886 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,345 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Sibling's Bond
98 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,202 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Hashira Meeting Arc
79 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,044 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,652 votes
8
— Great
82%
Up
38,918 votes
8
— Great
82%
Hellsing Ultimate VI
24 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,562 votes
8
— Great
82%
The Garden of Sinners: Paradox Spiral
240 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,705 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,855 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,229 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,315 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,943 votes
8
— Great
81%
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Tsuzumi Mansion Arc
63 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,079 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,951 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,714 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,299 votes
8
— Great
81%
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Asakusa Arc
43 votes
8
— Great
81%
The Help
10,419 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,439 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,178 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,832 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,933 votes
8
— Great
81%
They Shall Not Grow Old
2,054 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,202 votes
8
— Great
81%
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul
668 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,674 votes
8
— Great
81%
For a Few Dollars More
4,757 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,016 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,254 votes
8
— Great
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,954 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,989 votes
8
— Great
81%
North by Northwest
4,844 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,941 votes
8
— Great
80%
Robin Williams: Come Inside My Mind
670 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,698 votes
8
— Great
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup