trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
riikka
104
followers
Finland
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
155
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
65,861 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,488 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,697 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,196 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,083 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,470 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,585 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,447 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,247 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,807 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,241 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,618 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,751 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,921 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,111 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,832 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,211 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,717 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,661 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,570 votes
8
— Great
70%
Venom
33,798 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,653 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,724 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,559 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,779 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,816 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,403 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,991 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,109 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,503 votes
8
— Great
74%
It
29,112 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,249 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,457 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,620 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,249 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,324 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,794 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,990 votes
8
— Great
74%
Brave
24,090 votes
8
— Great
79%
Her
23,167 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,674 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,976 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,362 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,493 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,365 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,417 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,222 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,197 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,420 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,902 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,230 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,083 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,476 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,040 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,838 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,965 votes
8
— Great
73%
Furious 7
19,504 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,810 votes
8
— Great
77%
Fury
18,867 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,181 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup