trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
riikka
103
followers
Finland
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
590
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
91%
The Shawshank Redemption
42,223 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,182 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,429 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,280 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,809 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,080 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,492 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,637 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,094 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,140 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,742 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,274 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,601 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,014 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,805 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,087 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,009 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,048 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,415 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,353 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,571 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,093 votes
9
— Superb
84%
Doctor Who: The Day of the Doctor
1,152 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,735 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,315 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,723 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,448 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,536 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Bo Burnham: Inside
2,561 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,399 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,301 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,025 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,044 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,036 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,131 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,307 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,507 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,413 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,021 votes
9
— Superb
83%
Aliens
19,998 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,073 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,399 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,634 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,082 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,110 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,333 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,352 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,911 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,206 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,620 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Das Boot
3,752 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,543 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,038 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,336 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,908 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,875 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,899 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
24,675 votes
9
— Superb
82%
Hachi: A Dog's Tale
6,984 votes
8
— Great
81%
Heat
13,368 votes
9
— Superb
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup