trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brendan Berg
VIP
OG
12
453
followers
Edmonton, AB
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,434 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,382 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,968 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,478 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,850 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,589 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,119 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,006 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,279 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,495 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,043 votes
9
— Superb
82%
Up
38,795 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,576 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,008 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,325 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,490 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,060 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,265 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,541 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,535 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,569 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,144 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,032 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,188 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,225 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,783 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,272 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,112 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,171 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,262 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,232 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,219 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,371 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,615 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,912 votes
9
— Superb
73%
Frozen II
15,006 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
11,982 votes
9
— Superb
74%
The Edge of Seventeen
8,749 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,273 votes
9
— Superb
78%
Almost Famous
5,615 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup