trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Craig East
0
followers
Chester, Cheshire
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
140
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
87%
The Matrix
61,582 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,071 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,657 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,601 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,586 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,542 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,533 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,745 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,637 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,781 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,302 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
27,985 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,470 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
23,809 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,707 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,210 votes
9
— Superb
74%
The Magnificent Seven
22,192 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,486 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,097 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,249 votes
9
— Superb
68%
Inferno
19,770 votes
9
— Superb
73%
Furious 7
19,515 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,350 votes
9
— Superb
65%
Eternals
19,140 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,882 votes
9
— Superb
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,706 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,704 votes
9
— Superb
71%
In Time
17,442 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,053 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
16,979 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,776 votes
9
— Superb
72%
The Menu
14,472 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,020 votes
9
— Superb
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,503 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,164 votes
9
— Superb
72%
Dredd
13,105 votes
9
— Superb
73%
Real Steel
12,910 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,585 votes
9
— Superb
73%
Wrath of Man
12,477 votes
9
— Superb
69%
Olympus Has Fallen
12,135 votes
9
— Superb
70%
Pitch Perfect 2
11,229 votes
9
— Superb
70%
Escape Plan
11,059 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,013 votes
9
— Superb
66%
Bloodshot
10,629 votes
9
— Superb
70%
The Creator
10,614 votes
9
— Superb
77%
Patriots Day
10,520 votes
9
— Superb
71%
Tag
10,378 votes
9
— Superb
75%
Molly's Game
9,847 votes
9
— Superb
74%
Den of Thieves
9,601 votes
9
— Superb
73%
Hugo
9,407 votes
9
— Superb
61%
The Marvels
8,557 votes
9
— Superb
73%
Greyhound
8,511 votes
9
— Superb
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,370 votes
9
— Superb
76%
Stargate
8,139 votes
9
— Superb
75%
Jackie Brown
8,106 votes
9
— Superb
72%
Finch
8,049 votes
9
— Superb
69%
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes
7,839 votes
9
— Superb
69%
Spectral
7,522 votes
9
— Superb
66%
Code 8
7,450 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup