Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Codified
VIP
OG
12
4
Followers
4
Following
The Grid
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
623
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
85%
Interstellar
75,487 votes
7
— Good
80%
Logan
62,323 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,449 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,786 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,484 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
43,265 votes
7
— Good
84%
WALL·E
41,744 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,821 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,971 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,247 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
40,437 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
38,094 votes
7
— Good
72%
Thor
40,171 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,914 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
33,889 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
36,495 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
34,222 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,875 votes
7
— Good
77%
Home Alone
31,327 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,443 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,593 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
27,104 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,646 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,604 votes
7
— Good
83%
The Departed
26,076 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,844 votes
7
— Good
77%
Zombieland
26,116 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
26,106 votes
7
— Good
76%
300
25,739 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
26,260 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,858 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,352 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,673 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,956 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,916 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
22,000 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,724 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,981 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,090 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,649 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,455 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,930 votes
7
— Good
76%
Ice Age
21,138 votes
7
— Good
80%
Prisoners
20,381 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
20,476 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,954 votes
7
— Good
77%
Drive
20,198 votes
7
— Good
74%
Independence Day
20,054 votes
7
— Good
77%
Taken
19,054 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,608 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,586 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,862 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,992 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,566 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,800 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
16,221 votes
7
— Good
73%
The Mummy
16,762 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,670 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
17,021 votes
7
— Good
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,957 votes
7
— Good
1
2
3
9
10
11
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch