trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jackie Chan
VIP
5
3
followers
Yonkers, NY
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
231
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
42,695 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,940 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,595 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,705 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,849 votes
8
— Great
83%
Memento
25,961 votes
8
— Great
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,252 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,703 votes
8
— Great
83%
Oasis Knebworth 1996
63 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,226 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,506 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,483 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,602 votes
8
— Great
82%
Wolfwalkers
2,373 votes
8
— Great
81%
HyperNormalisation
414 votes
8
— Great
81%
Tim's Vermeer
485 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,527 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,784 votes
8
— Great
81%
The Way I See It
135 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,638 votes
8
— Great
81%
TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR
1,346 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,066 votes
8
— Great
80%
Dial M for Murder
2,958 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,762 votes
8
— Great
80%
The Cove
1,093 votes
8
— Great
80%
Daniel Sloss: X
169 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,951 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,907 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,550 votes
8
— Great
80%
Logan
60,809 votes
8
— Great
80%
Rewind
121 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,756 votes
8
— Great
80%
Soul
17,746 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,742 votes
8
— Great
80%
Work
1 vote
8
— Great
80%
The Angler
1 vote
8
— Great
80%
The Wasp
1 vote
8
— Great
80%
Billion Dollar Babies: The True Story of the Cabbage Patch Kids
1 vote
8
— Great
80%
Kata
1 vote
8
— Great
79%
Icarus
2,214 votes
8
— Great
79%
Inside Out 2
2,389 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,063 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,229 votes
8
— Great
79%
The Boondock Saints
7,129 votes
8
— Great
79%
Remember the Titans
4,931 votes
8
— Great
79%
Society of the Snow
5,572 votes
8
— Great
79%
White Christmas
1,556 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,293 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,201 votes
8
— Great
79%
The Alpinist
581 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,042 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,323 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,356 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,667 votes
8
— Great
78%
Do the Right Thing
2,403 votes
8
— Great
78%
If Anything Happens I Love You
1,348 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,119 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,364 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,202 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,870 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup