trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
John Winder
VIP
7
91
followers
Turgutreis, Bodrum, Turkey
69
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
265
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,319 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,563 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,565 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,755 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,383 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,899 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,865 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,836 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,792 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,589 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,638 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,685 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,073 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,500 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,008 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,410 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,349 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,165 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,742 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,496 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,043 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,677 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,134 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,019 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,824 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,578 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,256 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,886 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,554 votes
8
— Great
72%
Thor
39,321 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,670 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,054 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,061 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,267 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,792 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,169 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,065 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,544 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,814 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,538 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,137 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,146 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,349 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,770 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,761 votes
9
— Superb
66%
Justice League
31,587 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,606 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,030 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,198 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,916 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,275 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,113 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,705 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,281 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,223 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
24,951 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,670 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,755 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,104 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
23,969 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup