trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
John Winder
VIP
7
91
followers
Turgutreis, Bodrum, Turkey
69
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
96
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
89%
Sherlock
47,127 votes
9
— Superb
85%
Friends
41,337 votes
9
— Superb
81%
How I Met Your Mother
41,448 votes
8
— Great
82%
The Simpsons
22,672 votes
9
— Superb
86%
Futurama
19,564 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,067 votes
9
— Superb
84%
South Park
19,182 votes
8
— Great
87%
Doctor Who
18,667 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Family Guy
18,842 votes
9
— Superb
78%
True Blood
15,612 votes
8
— Great
85%
Shameless
14,602 votes
8
— Great
76%
Once Upon a Time
14,866 votes
8
— Great
84%
Scrubs
13,369 votes
9
— Superb
85%
The X-Files
12,115 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Under the Dome
12,684 votes
7
— Good
82%
Sense8
11,379 votes
5
— Meh
87%
Stargate SG-1
9,163 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Buffy the Vampire Slayer
9,100 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Boardwalk Empire
9,087 votes
9
— Superb
87%
Star Trek: The Next Generation
8,269 votes
9
— Superb
74%
Star Trek: Discovery
8,500 votes
9
— Superb
84%
Downton Abbey
7,737 votes
9
— Superb
82%
Black Sails
7,802 votes
9
— Superb
80%
Bates Motel
7,898 votes
8
— Great
80%
That '70s Show
7,887 votes
8
— Great
80%
NCIS
7,719 votes
8
— Great
86%
Top Gear
7,227 votes
9
— Superb
84%
Stargate Atlantis
6,511 votes
8
— Great
76%
iZombie
6,443 votes
8
— Great
79%
Warehouse 13
5,665 votes
9
— Superb
81%
Star Trek: Voyager
5,366 votes
9
— Superb
73%
Sleepy Hollow
5,250 votes
8
— Great
83%
Star Trek: Deep Space Nine
4,564 votes
9
— Superb
71%
The Last Man on Earth
4,451 votes
8
— Great
80%
Law & Order: Special Victims Unit
3,828 votes
8
— Great
80%
Dirk Gently's Holistic Detective Agency
3,824 votes
8
— Great
80%
Angel
3,820 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dark Matter
3,905 votes
8
— Great
80%
Frasier
3,774 votes
9
— Superb
75%
NCIS: Los Angeles
3,673 votes
8
— Great
84%
Power
3,428 votes
3
— Bad
84%
Farscape
3,038 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Blackadder
2,396 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Killjoys
2,361 votes
8
— Great
52%
Marvel's Inhumans
2,775 votes
9
— Superb
87%
The Twilight Zone
2,070 votes
8
— Great
82%
An Idiot Abroad
2,056 votes
9
— Superb
77%
3rd Rock from the Sun
2,044 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sanctuary
1,977 votes
9
— Superb
74%
Xena: Warrior Princess
1,771 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Avenue 5
1,713 votes
8
— Great
71%
Ancient Aliens
1,356 votes
9
— Superb
72%
Andromeda
1,144 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ghosts
1,053 votes
9
— Superb
74%
The Curse of Oak Island
945 votes
7
— Good
81%
Miranda
894 votes
8
— Great
88%
Only Fools and Horses
827 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Hercules: The Legendary Journeys
858 votes
10
— Totally Ninja!
72%
FBI: Most Wanted
783 votes
8
— Great
79%
Alone
644 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup