trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
CompuTechnoPro:tm:
18
followers
Dhaka, Bangladesh
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
209
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,917 votes
8
— Great
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,903 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,513 votes
8
— Great
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,044 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,392 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,696 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,650 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,950 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,933 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,461 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,743 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,933 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,933 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,429 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,057 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,275 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,089 votes
8
— Great
85%
City of God
11,080 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,226 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,348 votes
8
— Great
85%
12th Fail
690 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,270 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,930 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,314 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,726 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,538 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,556 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,532 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,222 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,313 votes
8
— Great
83%
Memento
25,817 votes
8
— Great
83%
Hope
364 votes
8
— Great
83%
Miracle in Cell No. 7
708 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,626 votes
8
— Great
83%
3 Idiots
4,205 votes
8
— Great
83%
Be with You
279 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,161 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,131 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,217 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,529 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,576 votes
8
— Great
82%
Incendies
3,557 votes
8
— Great
82%
Gangs of Wasseypur - Part 2
412 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,077 votes
8
— Great
82%
Up
38,837 votes
8
— Great
82%
Like Stars on Earth
1,878 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,095 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,608 votes
8
— Great
82%
Lion
13,363 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,126 votes
8
— Great
82%
Silenced
717 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,974 votes
8
— Great
81%
Drishyam
261 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,609 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,005 votes
8
— Great
81%
Wonder
10,994 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,237 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,359 votes
8
— Great
81%
Drishyam 2
412 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,072 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup