trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
CornFly
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
12 Years a Slave
16,774 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,566 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,147 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,634 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,320 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,222 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,775 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,877 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,879 votes
7
— Good
77%
Law Abiding Citizen
9,544 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,092 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,288 votes
7
— Good
76%
Watchmen
20,972 votes
7
— Good
76%
Lost in Translation
10,470 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,729 votes
7
— Good
75%
Jumanji
17,129 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,232 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,242 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,861 votes
7
— Good
74%
Star Trek VI: The Undiscovered Country
3,541 votes
7
— Good
74%
Nebraska
2,648 votes
7
— Good
73%
Face/Off
9,096 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,048 votes
7
— Good
72%
Seven Psychopaths
7,262 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,463 votes
7
— Good
71%
Margin Call
4,021 votes
7
— Good
70%
You Only Live Twice
4,050 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,724 votes
7
— Good
70%
Tinker Tailor Soldier Spy
4,867 votes
7
— Good
69%
For Your Eyes Only
3,515 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,019 votes
7
— Good
69%
Licence to Kill
3,449 votes
7
— Good
68%
Outsourced
304 votes
7
— Good
68%
The Man with the Golden Gun
3,631 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,098 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,855 votes
7
— Good
66%
Moonraker
3,683 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,621 votes
7
— Good
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,447 votes
7
— Good
63%
Under Siege 2: Dark Territory
1,464 votes
7
— Good
59%
Cube Zero
1,848 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup