Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Charles Williams
1
Follower
6
Following
Massillon, OH
57
Charles
is watching
The Killer's Game
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Guardians of the Galaxy
98,393 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,597 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,214 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
40,289 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
37,309 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,184 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
34,107 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,472 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
32,180 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
31,140 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,967 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,536 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,029 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,999 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,679 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,801 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
24,249 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
23,425 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,947 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,812 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,673 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,390 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,868 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,052 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,382 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,380 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,760 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,612 votes
9
— Superb
67%
The Witch
13,654 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,267 votes
9
— Superb
71%
The Polar Express
12,023 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,280 votes
9
— Superb
81%
Deadpool & Wolverine
10,039 votes
9
— Superb
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,947 votes
9
— Superb
61%
Old
9,255 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,823 votes
9
— Superb
75%
Les Misérables
8,529 votes
9
— Superb
71%
Last Night in Soho
7,527 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,504 votes
9
— Superb
79%
The Boondock Saints
7,226 votes
9
— Superb
72%
Happy Gilmore
6,621 votes
9
— Superb
77%
Boogie Nights
4,946 votes
9
— Superb
63%
Devil
4,426 votes
9
— Superb
63%
Hypnotic
4,382 votes
9
— Superb
66%
The Waterboy
4,203 votes
9
— Superb
73%
Clerks II
3,244 votes
9
— Superb
70%
City of Angels
3,235 votes
9
— Superb
71%
The Tinder Swindler
3,167 votes
9
— Superb
79%
Awakenings
2,941 votes
9
— Superb
74%
Mallrats
2,886 votes
9
— Superb
73%
Caddyshack
2,871 votes
9
— Superb
72%
Chasing Amy
2,844 votes
9
— Superb
67%
The Boondock Saints II: All Saints Day
2,303 votes
9
— Superb
82%
Pink Floyd: The Wall
2,279 votes
9
— Superb
75%
Leaving Las Vegas
2,047 votes
9
— Superb
70%
Kids
1,836 votes
9
— Superb
65%
Speak No Evil
1,812 votes
9
— Superb
64%
Red State
1,748 votes
9
— Superb
79%
One Life
1,650 votes
9
— Superb
73%
The People vs. Larry Flynt
1,606 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch