trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Arius
144
followers
Sovngarde
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Mafia: The City of Lost Heaven
10 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,876 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,222 votes
8
— Great
84%
RetroAhoy: Doom
5 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,477 votes
8
— Great
82%
An Adventure in Space and Time
570 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,580 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,622 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,026 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,626 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
9,808 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,823 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,060 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,228 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,425 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,667 votes
8
— Great
78%
Black Hawk Down
10,552 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,744 votes
8
— Great
77%
The Little Prince
4,383 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,467 votes
8
— Great
77%
The Abyss
6,202 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,372 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,871 votes
8
— Great
77%
Patriots Day
10,506 votes
8
— Great
76%
What's Eating Gilbert Grape
3,934 votes
8
— Great
76%
Stardust
7,977 votes
8
— Great
76%
Apocalypto
7,334 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,884 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,256 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,590 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,470 votes
8
— Great
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,789 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,370 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,402 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,416 votes
8
— Great
75%
Gangs of New York
9,338 votes
8
— Great
75%
Creed
16,290 votes
8
— Great
75%
Fruitvale Station
2,398 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,869 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,412 votes
8
— Great
74%
John Q
3,029 votes
8
— Great
74%
Rebel Without a Cause
1,665 votes
8
— Great
74%
The Foreigner
9,951 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,159 votes
8
— Great
73%
The Rainmaker
1,816 votes
8
— Great
73%
Chitty Chitty Bang Bang
1,383 votes
8
— Great
73%
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
3,793 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,053 votes
8
— Great
72%
Cats Don't Dance
204 votes
8
— Great
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,527 votes
8
— Great
72%
Runaway Jury
1,988 votes
8
— Great
72%
WWE No Mercy 2016
36 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,111 votes
8
— Great
71%
A Simple Favor
9,458 votes
8
— Great
71%
Tag
10,357 votes
8
— Great
71%
The Client
1,553 votes
8
— Great
70%
Venom
33,728 votes
8
— Great
70%
Imperium
5,200 votes
8
— Great
69%
1408
8,304 votes
8
— Great
69%
The Water Diviner
2,152 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup