trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cookington
7
followers
Oregon, USA
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
50
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,227 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,275 votes
8
— Great
83%
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom
839 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,318 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,205 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,439 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,219 votes
8
— Great
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,327 votes
8
— Great
81%
Ip Man
6,872 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,006 votes
8
— Great
81%
Akira
8,518 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,653 votes
8
— Great
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,949 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,631 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,636 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,573 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,065 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,410 votes
8
— Great
79%
Jodorowsky's Dune
1,354 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,823 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,073 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,233 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,174 votes
8
— Great
78%
The Act of Killing
1,187 votes
8
— Great
78%
Paprika
3,973 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,809 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,439 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,480 votes
8
— Great
77%
Summer Wars
1,824 votes
8
— Great
77%
District 9
19,821 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,733 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,168 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,722 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,481 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,994 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,284 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,713 votes
8
— Great
76%
My Hero Academia: Two Heroes
1,579 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,601 votes
8
— Great
76%
Blue Velvet
3,779 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,848 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,870 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,422 votes
8
— Great
73%
Twin Peaks: The Missing Pieces
382 votes
8
— Great
72%
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo
1,631 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,519 votes
8
— Great
70%
Tangerine
1,118 votes
8
— Great
70%
Widows
6,231 votes
8
— Great
67%
Alien³
10,037 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup