trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cookington
7
followers
Oregon, USA
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
208
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,562 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,383 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,886 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,063 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,563 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,227 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,541 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,872 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,275 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,741 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,972 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,583 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,685 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,540 votes
7
— Good
84%
Alien
27,196 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,169 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,401 votes
9
— Superb
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,688 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom
839 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,121 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal
214 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,145 votes
5
— Meh
83%
Guardians of the Galaxy
96,318 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,205 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,439 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,219 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,071 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,781 votes
5
— Meh
81%
The Shining
23,867 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,327 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,260 votes
7
— Good
81%
Ip Man
6,872 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,006 votes
8
— Great
81%
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings
228 votes
7
— Good
81%
Akira
8,518 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,653 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,034 votes
6
— Fair
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,949 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,833 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,739 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,631 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,288 votes
6
— Fair
80%
The Terminator
22,776 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,636 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,421 votes
7
— Good
80%
Logan
60,607 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,573 votes
8
— Great
80%
The Tale of The Princess Kaguya
2,363 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,881 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,065 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,410 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,067 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,678 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kubo and the Two Strings
12,044 votes
9
— Superb
79%
Jodorowsky's Dune
1,354 votes
8
— Great
79%
Period. End of Sentence.
365 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,823 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,120 votes
6
— Fair
79%
John Wick
51,073 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup