trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ctt2canuckt
14
followers
ctt2canuckt
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
142
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
Schindler's List
20,898 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,848 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,007 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,049 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,663 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Doctor Who: The Day of the Doctor
1,157 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,891 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,268 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,143 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,083 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,086 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,454 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,236 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,315 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Shop on Main Street
124 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,740 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,394 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,432 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,930 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,605 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,756 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Song of the Sea
2,998 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,324 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Mr. Church
3,007 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,770 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,152 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,870 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,545 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,438 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,820 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,158 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Potato: The Story of The Wiggles
28 votes
10
— Totally Ninja!
79%
White Christmas
1,550 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,082 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harvey
780 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kung Fu Hustle
5,254 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Shop Around the Corner
804 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,810 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,374 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,111 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Miracle on 34th Street
1,722 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Me Before You
15,982 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,121 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Rudolph the Red-Nosed Reindeer
2,964 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,021 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paddington 2
6,519 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Arsenic and Old Lace
1,073 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,826 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,742 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
13,947 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bishop's Wife
434 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Blazing Saddles
4,421 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,415 votes
10
— Totally Ninja!
77%
My Fair Lady
1,884 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,690 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,418 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Maltese Falcon
2,314 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,676 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,237 votes
10
— Totally Ninja!
77%
It Happened on Fifth Avenue
125 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup