trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dakota
1
follower
Texas
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
147
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,220 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,739 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,570 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,594 votes
6
— Fair
80%
The Goonies
12,623 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,911 votes
6
— Fair
80%
The Sound of Music
5,993 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
The Bourne Identity
22,311 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,561 votes
8
— Great
80%
Sing Street
4,501 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,809 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,070 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
50,976 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,108 votes
3
— Bad
78%
Tangled
26,073 votes
6
— Fair
78%
The Deer Hunter
4,529 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,911 votes
6
— Fair
76%
Once Were Warriors
635 votes
10
— Totally Ninja!
76%
One Cut of the Dead
1,619 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,143 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cruella
14,155 votes
9
— Superb
76%
Ballerina
4,172 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,209 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,383 votes
7
— Good
76%
The Irishman
13,442 votes
2
— Terrible
76%
Barbie: Princess Charm School
798 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,340 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,379 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,723 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,397 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,937 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Balto
1,726 votes
10
— Totally Ninja!
74%
War for the Planet of the Apes
23,587 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,499 votes
4
— Poor
74%
Max
2,182 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Courageous
485 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Soul Surfer
1,549 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,698 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Winnie the Pooh
2,414 votes
7
— Good
73%
Barbie and the Diamond Castle
689 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,467 votes
6
— Fair
73%
Maleficent
21,126 votes
6
— Fair
73%
Barbie: Spy Squad
731 votes
6
— Fair
73%
Easy A
12,043 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Barbie in A Mermaid Tale
660 votes
6
— Fair
73%
The Space Between Us
6,981 votes
6
— Fair
73%
Louis Theroux: Savile
157 votes
6
— Fair
72%
Tenet
25,421 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
The Mask
15,406 votes
6
— Fair
72%
A Princess for Christmas
581 votes
6
— Fair
72%
Little Otik
95 votes
8
— Great
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,251 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Passion of the Christ
4,971 votes
6
— Fair
72%
Game Night
17,268 votes
9
— Superb
72%
Smurfs: The Lost Village
5,938 votes
9
— Superb
72%
The Snow Queen 3: Fire and Ice
157 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Central Intelligence
22,919 votes
9
— Superb
71%
Fast & Furious 6
15,996 votes
6
— Fair
71%
Liar Liar
9,037 votes
6
— Fair
71%
Peter Pan
2,442 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup