trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dan M
1
follower
Preston, UK
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,452 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,805 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
48,971 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,085 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,263 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,665 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,834 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,476 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,129 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,731 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,560 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,694 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,536 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,046 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,271 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Prisoners
19,593 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,211 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ender's Game
14,916 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,355 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,454 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,170 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Kick-Ass 2
12,820 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Easy A
12,043 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Gattaca
10,805 votes
10
— Totally Ninja!
65%
A Million Ways to Die in the West
10,374 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Project X
7,836 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Horrible Bosses 2
7,768 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,536 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Anchorman 2: The Legend Continues
6,468 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Basic Instinct
5,235 votes
10
— Totally Ninja!
57%
The Bling Ring
3,298 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Inbetweeners 2
1,920 votes
10
— Totally Ninja!
66%
How I Live Now
1,215 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Date and Switch
573 votes
10
— Totally Ninja!
66%
TiMER
472 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Peter Kay: Live at the Manchester Arena
35 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup