trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel Jähnichen
VIP
7
1
follower
Mannheim
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Batman Begins
41,950 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,377 votes
7
— Good
75%
Saw
14,212 votes
7
— Good
73%
The Evil Dead
6,681 votes
7
— Good
72%
Turning Red
9,944 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,620 votes
7
— Good
72%
Wonka
8,327 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,286 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,235 votes
7
— Good
70%
Violent Night
5,938 votes
7
— Good
70%
Death Proof
6,883 votes
7
— Good
69%
Fresh
3,525 votes
7
— Good
69%
Spirited
3,271 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,651 votes
7
— Good
68%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,080 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,244 votes
7
— Good
67%
Renfield
5,681 votes
7
— Good
66%
The Flash
11,167 votes
7
— Good
66%
No Hard Feelings
8,722 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,188 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,212 votes
7
— Good
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,397 votes
7
— Good
65%
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
10,490 votes
7
— Good
65%
Nymphomaniac: Vol. II
3,330 votes
7
— Good
65%
Don't Worry Darling
5,319 votes
7
— Good
65%
Annabelle Comes Home
5,680 votes
7
— Good
65%
Scream 4
5,544 votes
7
— Good
64%
Fast X
8,261 votes
7
— Good
63%
Bodies Bodies Bodies
3,253 votes
7
— Good
63%
Shazam! Fury of the Gods
8,097 votes
7
— Good
63%
The Babysitter: Killer Queen
2,848 votes
7
— Good
62%
Asteroid City
4,626 votes
7
— Good
62%
The Circle
11,400 votes
7
— Good
61%
The Matrix Resurrections
16,306 votes
7
— Good
60%
Studio 666
962 votes
7
— Good
60%
Friday the 13th Part III
2,218 votes
7
— Good
60%
Hellboy
9,420 votes
7
— Good
59%
Pinocchio
2,380 votes
7
— Good
57%
The Bling Ring
3,299 votes
7
— Good
57%
Crimes of the Future
2,145 votes
7
— Good
56%
The Dead Don't Die
5,024 votes
7
— Good
51%
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan
1,503 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup