trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
darkfairylights
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,893 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,738 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,264 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,544 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,069 votes
9
— Superb
80%
Presto
1,681 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
23,028 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,013 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,706 votes
9
— Superb
79%
La luna
1,333 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,357 votes
9
— Superb
78%
Misery
6,036 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,015 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,876 votes
9
— Superb
77%
Geri's Game
1,800 votes
9
— Superb
77%
Day & Night
1,361 votes
9
— Superb
77%
BURN·E
1,697 votes
9
— Superb
76%
Interview with the Vampire
9,555 votes
9
— Superb
76%
The Jungle Book
10,338 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,383 votes
9
— Superb
75%
Spaceballs
7,388 votes
9
— Superb
75%
Sing
25,473 votes
9
— Superb
75%
Halloween
8,967 votes
9
— Superb
74%
Split
32,603 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,876 votes
9
— Superb
74%
It
29,180 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,641 votes
9
— Superb
74%
Riley's First Date?
1,235 votes
9
— Superb
73%
One Hundred and One Dalmatians
8,975 votes
9
— Superb
73%
Underworld
11,248 votes
9
— Superb
73%
Winnie the Pooh
2,432 votes
9
— Superb
73%
A Goofy Movie
3,419 votes
9
— Superb
73%
Frozen Fever
4,538 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,427 votes
9
— Superb
73%
Chef Donald
105 votes
9
— Superb
73%
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp
1,662 votes
9
— Superb
72%
The Great Mouse Detective
2,380 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,209 votes
9
— Superb
72%
Brave Little Tailor
130 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
28,021 votes
9
— Superb
71%
The Invisible Man
14,233 votes
9
— Superb
71%
Get a Horse!
337 votes
9
— Superb
71%
Ready or Not
10,282 votes
9
— Superb
71%
Cinderella
10,473 votes
9
— Superb
71%
Big Eyes
3,544 votes
9
— Superb
71%
Mike's New Car
1,445 votes
9
— Superb
71%
A Christmas Carol
5,735 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,859 votes
9
— Superb
70%
Party Central
428 votes
9
— Superb
70%
How to Swim
80 votes
9
— Superb
70%
Boat Builders
80 votes
9
— Superb
69%
Happy Death Day
11,746 votes
9
— Superb
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,880 votes
9
— Superb
69%
Divergent
24,057 votes
9
— Superb
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,651 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,868 votes
9
— Superb
68%
Super Size Me
3,417 votes
9
— Superb
67%
War of the Worlds
12,380 votes
9
— Superb
67%
Thumbelina
603 votes
9
— Superb
67%
Mater and the Ghostlight
808 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup