trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
darkhelmet
VIP
12
1
follower
Hayward, CA, US
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
85
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
Planet Earth
4,719 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Firefly
17,609 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Game of Thrones
131,364 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Sherlock
47,217 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Battlestar Galactica
14,138 votes
9
— Superb
87%
Star Trek: The Next Generation
8,297 votes
7
— Good
87%
Stargate SG-1
9,187 votes
8
— Great
87%
Yes Minister
464 votes
9
— Superb
87%
Doctor Who
18,697 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Top Gear
7,231 votes
8
— Great
86%
Yes, Prime Minister
384 votes
9
— Superb
86%
Fringe
23,421 votes
10
— Totally Ninja!
85%
NOVA
454 votes
10
— Totally Ninja!
85%
How the Universe Works
365 votes
7
— Good
85%
House
29,993 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Archer
11,480 votes
6
— Fair
85%
Doctor Who
2,015 votes
7
— Good
85%
Buffy the Vampire Slayer
9,117 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Babylon 5
2,322 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Universe
431 votes
7
— Good
84%
Red Dwarf
2,095 votes
9
— Superb
84%
Dexter
39,084 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Through the Wormhole
1,014 votes
6
— Fair
84%
M*A*S*H
2,407 votes
9
— Superb
84%
Person of Interest
16,130 votes
9
— Superb
84%
Stargate Atlantis
6,528 votes
8
— Great
84%
Suits
24,294 votes
9
— Superb
83%
The Americans
8,940 votes
10
— Totally Ninja!
83%
White Collar
10,068 votes
7
— Good
83%
Star Trek: Deep Space Nine
4,583 votes
7
— Good
82%
The Unit
1,420 votes
8
— Great
82%
Chuck
12,399 votes
8
— Great
82%
30 Rock
7,654 votes
5
— Meh
82%
Miss Fisher's Murder Mysteries
625 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Eureka
6,243 votes
8
— Great
81%
The Mentalist
12,341 votes
8
— Great
81%
The Daily Show
3,300 votes
9
— Superb
81%
Leverage
3,893 votes
9
— Superb
81%
Star Trek: Voyager
5,383 votes
8
— Great
80%
Burn Notice
5,385 votes
9
— Superb
80%
Dead Like Me
2,687 votes
7
— Good
80%
NCIS
7,727 votes
9
— Superb
80%
Stargate Universe
4,890 votes
7
— Good
80%
Angel
3,825 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Monk
3,884 votes
8
— Great
80%
Alias
3,621 votes
9
— Superb
79%
The Outer Limits
449 votes
9
— Superb
79%
The Closer
1,028 votes
9
— Superb
79%
Warehouse 13
5,666 votes
8
— Great
79%
Elementary
12,590 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Big Bang Theory
61,098 votes
8
— Great
79%
Bones
9,842 votes
8
— Great
78%
MacGyver
1,880 votes
8
— Great
78%
The Men Who Built America
155 votes
9
— Superb
78%
True Blood
15,638 votes
7
— Good
77%
Star Trek: Enterprise
4,165 votes
7
— Good
77%
Continuum
7,241 votes
8
— Great
77%
CSI: Crime Scene Investigation
3,689 votes
8
— Great
76%
Las Vegas
1,140 votes
8
— Great
76%
Andrew Marr's History of the World
69 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup