trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Leonard
VIP
5
0
followers
Landau Pfalz
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
254
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,696 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,428 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,896 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,582 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,147 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,515 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,249 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,239 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,997 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,404 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,658 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,114 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,895 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,264 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,523 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,116 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
8
— Great
82%
Up
38,913 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,261 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,723 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,129 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,371 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,406 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,293 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,643 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,239 votes
8
— Great
74%
Split
32,555 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,172 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,845 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,108 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,458 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,403 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,047 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,106 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,575 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,538 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,193 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,253 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,307 votes
8
— Great
81%
1917
24,831 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,575 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,030 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,231 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,561 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,215 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,352 votes
8
— Great
79%
Her
23,185 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,809 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,409 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,433 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,826 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,500 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,335 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,958 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,786 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,316 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,424 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,426 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup