trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
David Charrinho
2
followers
Portugal
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
181
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
72,535 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,778 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,656 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,750 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,818 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,247 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,619 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,915 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,877 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,187 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,122 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,421 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,599 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,543 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,026 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,693 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,671 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,227 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,809 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,699 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,794 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,114 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,346 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,964 votes
9
— Superb
76%
300
25,149 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,315 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,034 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,833 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,016 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,215 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,344 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,858 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,828 votes
9
— Superb
73%
The Shape of Water
22,378 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,265 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,713 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,425 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,104 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,725 votes
9
— Superb
65%
The Incredible Hulk
22,447 votes
9
— Superb
71%
Transformers
21,480 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,657 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,889 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,499 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,066 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,651 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,935 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,860 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,885 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,610 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,038 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,203 votes
9
— Superb
77%
Minority Report
17,542 votes
9
— Superb
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,291 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,211 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,725 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,278 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,830 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,822 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup