trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sella
0
followers
Germany
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
158
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,709 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,805 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,777 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,435 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,152 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,654 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,975 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,517 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,877 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,750 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,540 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,255 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,818 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,247 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,223 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,488 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,265 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,590 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,119 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,836 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,950 votes
7
— Good
72%
Thor
39,415 votes
6
— Fair
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,132 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,543 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,901 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,647 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,350 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,749 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,594 votes
7
— Good
74%
Split
32,559 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,176 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,785 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,932 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,833 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,850 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,794 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,489 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,348 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,269 votes
6
— Fair
86%
Spirited Away
23,964 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,479 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,741 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,604 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,233 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
24,901 votes
5
— Meh
72%
10 Cloverfield Lane
24,563 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,943 votes
8
— Great
74%
Brave
24,101 votes
6
— Fair
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,733 votes
6
— Fair
70%
Prometheus
24,412 votes
6
— Fair
67%
Alien: Covenant
24,686 votes
6
— Fair
63%
The Mummy
25,277 votes
6
— Fair
88%
Schindler's List
21,002 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,376 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,561 votes
9
— Superb
69%
Spectre
23,244 votes
6
— Fair
81%
The Sixth Sense
21,265 votes
9
— Superb
74%
The Magnificent Seven
22,192 votes
6
— Fair
73%
Looper
21,801 votes
5
— Meh
76%
Kick-Ass
21,425 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup