Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Dessie
0
Followers
0
Following
Coimbra, Coimbra
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
101
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,563 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,465 votes
8
— Great
85%
The Chaos Class
216 votes
8
— Great
84%
Capernaum
2,253 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,884 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,280 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,591 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,867 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,815 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,742 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
20,196 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,131 votes
8
— Great
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,296 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,781 votes
8
— Great
78%
Children of Men
14,185 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,786 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,893 votes
8
— Great
78%
I Saw the Devil
4,245 votes
8
— Great
78%
Little Women
8,467 votes
8
— Great
77%
Black Swan
19,079 votes
8
— Great
77%
Home Alone
31,321 votes
8
— Great
77%
Searching
10,607 votes
8
— Great
77%
The King of Comedy
2,492 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,112 votes
8
— Great
77%
King Richard
5,392 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,884 votes
8
— Great
77%
Beef
100 votes
8
— Great
76%
The Raid
7,530 votes
8
— Great
76%
Fallen Angels
1,212 votes
8
— Great
76%
Kedi
842 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,619 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
29,754 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
14,143 votes
8
— Great
76%
G.O.R.A.
484 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,583 votes
8
— Great
76%
American Psycho
19,350 votes
8
— Great
76%
Friday
4,007 votes
8
— Great
75%
50/50
7,800 votes
8
— Great
75%
Clue
4,103 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
19,807 votes
8
— Great
75%
Fruitvale Station
2,453 votes
8
— Great
75%
Halloween
9,210 votes
8
— Great
75%
National Lampoon's Vacation
3,292 votes
8
— Great
74%
Frances Ha
2,334 votes
8
— Great
74%
Fire of Love
597 votes
8
— Great
74%
Air
5,972 votes
8
— Great
74%
Paddington
8,578 votes
8
— Great
74%
Four Lions
2,720 votes
8
— Great
74%
Eighth Grade
3,637 votes
8
— Great
74%
School of Rock
10,425 votes
8
— Great
73%
Rush Hour
10,742 votes
8
— Great
73%
The Adventures of Tintin
9,772 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,724 votes
8
— Great
73%
Booksmart
6,720 votes
8
— Great
73%
BlackBerry
3,003 votes
8
— Great
73%
[REC]
6,186 votes
8
— Great
73%
Moonlight
14,463 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,032 votes
8
— Great
73%
Lars and the Real Girl
2,997 votes
8
— Great
73%
The Mule
9,242 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch