trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Deus_Loki
5
followers
Deus_Loki
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,566 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,802 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,669 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,451 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,631 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,892 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,015 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,907 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,684 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,426 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,237 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,301 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,653 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,766 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,199 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,498 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,390 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,353 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,023 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,808 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,792 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,951 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,508 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,376 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,243 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,104 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,714 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,663 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,506 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,370 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,093 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,417 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,350 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,111 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,789 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
8,847 votes
9
— Superb
73%
The Favourite
8,453 votes
9
— Superb
78%
Lucky Number Slevin
7,947 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
7,925 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,261 votes
9
— Superb
79%
Memories of Murder
5,065 votes
9
— Superb
77%
The Raid 2
4,631 votes
9
— Superb
79%
Weathering with You
3,451 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup