trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dgw
VIP
10
466
followers
The Internets
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,579 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,213 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,891 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,774 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,180 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,744 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,693 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,365 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,911 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,584 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,942 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,372 votes
9
— Superb
73%
Crazy Rich Asians
10,376 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,928 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,841 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,256 votes
9
— Superb
80%
Kiki's Delivery Service
6,520 votes
9
— Superb
78%
The Man from Earth
5,692 votes
9
— Superb
73%
Brooklyn
5,630 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,998 votes
9
— Superb
79%
Weathering with You
3,450 votes
9
— Superb
82%
13th
2,057 votes
9
— Superb
68%
Dan in Real Life
1,819 votes
9
— Superb
77%
BURN·E
1,694 votes
9
— Superb
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,482 votes
9
— Superb
72%
A Whisker Away
1,259 votes
9
— Superb
70%
Frequencies
973 votes
9
— Superb
68%
Ramona and Beezus
711 votes
9
— Superb
63%
Radio Rebel
653 votes
9
— Superb
80%
AlphaGo
504 votes
9
— Superb
71%
Breathe
345 votes
9
— Superb
80%
The Kingdom of Dreams and Madness
330 votes
9
— Superb
79%
Liz and the Blue Bird
243 votes
9
— Superb
77%
Papers, Please: The Short Film
136 votes
9
— Superb
77%
Innocent Witness
125 votes
9
— Superb
69%
Ramen Shop
110 votes
9
— Superb
66%
Lucky Grandma
105 votes
9
— Superb
70%
Fortuna's Eye
22 votes
9
— Superb
71%
The House Where the Mermaid Sleeps
12 votes
9
— Superb
95%
BABYMETAL - Live at Budokan: Red Night Apocalypse - Akai Yoru Legend
2 votes
9
— Superb
95%
BABYMETAL - Live at Budokan: Black Night Apocalypse - Kuroi Yoru Legend
2 votes
9
— Superb
65%
Where I Belong
2 votes
9
— Superb
80%
The Takatsu River
2 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup