trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dan Conway
VIP
8
17
followers
Southampton, England
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,153 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,375 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,980 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,740 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,850 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,443 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,028 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,492 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,631 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,601 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,112 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,917 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,488 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,059 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,347 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,679 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,867 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,651 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Greatest Showman
17,828 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,483 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Don't Breathe
17,134 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Ocean's Eight
16,846 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alice in Wonderland
16,617 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Toy Story 4
16,597 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Mummy
16,244 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Mission: Impossible
16,173 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ralph Breaks the Internet
15,634 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Elf
14,526 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saw
14,215 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Invisible Man
14,184 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,182 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,486 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Alice Through the Looking Glass
11,637 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Scream
11,459 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,440 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,273 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pretty Woman
9,905 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Others
9,429 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wizard of Oz
9,284 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bridesmaids
8,796 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Mamma Mia!
8,472 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,336 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dirty Dancing
8,127 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Grinch
8,055 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Love, Simon
7,717 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Pitch Perfect 3
7,507 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Paranormal Activity
6,870 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Moulin Rouge!
6,683 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Twister
6,566 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Bridget Jones's Diary
6,460 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Legally Blonde
6,431 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Sound of Music
5,996 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Clueless
5,903 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Charlie's Angels
5,898 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Mamma Mia! Here We Go Again
5,611 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sing 2
5,434 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Saw V
5,313 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Isn't It Romantic
5,203 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cruel Intentions
5,160 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup