trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dan Conway
VIP
8
17
followers
Southampton, England
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
524
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
88%
The Dark Knight
74,855 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,027 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,219 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Homecoming: A Film by Beyoncé
648 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,651 votes
8
— Great
84%
Coco
31,663 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,566 votes
3
— Bad
82%
Deadpool
108,785 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,621 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,940 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,251 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,865 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,327 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,729 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,721 votes
5
— Meh
81%
Joker
46,975 votes
9
— Superb
81%
The Apartment
2,978 votes
4
— Poor
81%
Trainspotting
14,508 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,022 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,011 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,946 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Some Like It Hot
3,873 votes
6
— Fair
80%
All About Eve
1,792 votes
4
— Poor
80%
Inside Out
44,038 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,064 votes
7
— Good
80%
The Blues Brothers
7,043 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,967 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,209 votes
2
— Terrible
80%
The Sound of Music
6,031 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,774 votes
6
— Fair
80%
Star Trek
23,227 votes
5
— Meh
80%
Groundhog Day
17,469 votes
9
— Superb
80%
Beautiful Thing
514 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,502 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,691 votes
5
— Meh
80%
Fargo
14,653 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,510 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,693 votes
7
— Good
79%
Love, Simon
7,752 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,014 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,669 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,420 votes
5
— Meh
79%
Shrek
30,338 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,027 votes
7
— Good
79%
A Street Cat Named Bob
2,959 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,449 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Greatest Showman
17,904 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,259 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,103 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,978 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,206 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,997 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,615 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,314 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,737 votes
8
— Great
78%
Funny Girl
581 votes
4
— Poor
78%
Coraline
11,651 votes
6
— Fair
78%
The Muppet Christmas Carol
3,581 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,180 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,791 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup