trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dogg724
VIP
3
25
followers
United States
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
530
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
108,335 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,253 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,132 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,492 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,565 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,774 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,131 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,907 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,562 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,547 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,249 votes
5
— Meh
81%
Joker
46,696 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,938 votes
7
— Good
79%
Dune
36,130 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,018 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,265 votes
6
— Fair
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,033 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,704 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,094 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,600 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,525 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
32,513 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,494 votes
8
— Great
74%
Split
32,459 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
30,984 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,853 votes
6
— Fair
81%
The Imitation Game
30,546 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,118 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,708 votes
5
— Meh
83%
The Prestige
29,144 votes
9
— Superb
74%
It
29,043 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,010 votes
3
— Bad
82%
How to Train Your Dragon
28,721 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,493 votes
6
— Fair
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,382 votes
7
— Good
84%
Alien
27,155 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,092 votes
7
— Good
83%
Memento
25,760 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,429 votes
6
— Fair
75%
Sing
25,381 votes
6
— Fair
83%
The Departed
25,228 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,693 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,672 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,651 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,626 votes
6
— Fair
80%
The Grand Budapest Hotel
24,483 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,321 votes
7
— Good
69%
Divergent
23,956 votes
6
— Fair
70%
Black Widow
23,891 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,544 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Assassin's Creed
23,404 votes
5
— Meh
73%
Free Guy
23,271 votes
7
— Good
79%
Her
23,065 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,064 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,926 votes
6
— Fair
62%
Ghostbusters
22,412 votes
5
— Meh
69%
Life
21,836 votes
6
— Fair
74%
Monsters University
21,546 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,450 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,324 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup