trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Draackje
320
followers
Netherlands
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,141 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,368 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,047 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,454 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,698 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,291 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,616 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,901 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,904 votes
9
— Superb
82%
Up
38,668 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,879 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,216 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,782 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,866 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,972 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,365 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,104 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,703 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,670 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,111 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,173 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,609 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,566 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,118 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,504 votes
9
— Superb
79%
Her
23,000 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,602 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,329 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,839 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,419 votes
9
— Superb
74%
Kung Fu Panda 2
12,748 votes
9
— Superb
74%
The Princess and the Frog
9,266 votes
9
— Superb
76%
Stardust
7,953 votes
9
— Superb
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,112 votes
9
— Superb
80%
The Blues Brothers
6,993 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,303 votes
9
— Superb
74%
The Sword in the Stone
4,993 votes
9
— Superb
84%
Piper
2,945 votes
9
— Superb
70%
eXistenZ
3,098 votes
9
— Superb
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,405 votes
9
— Superb
79%
La luna
1,320 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup