Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
David Liang
0
Followers
0
Following
San Francisco, California
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
134
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Guardians of the Galaxy
98,482 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
76,750 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,077 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,750 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,120 votes
8
— Great
80%
Logan
62,165 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,445 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,285 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,585 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,249 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,236 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,031 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,920 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,273 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,943 votes
8
— Great
79%
Moana
49,792 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,085 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,293 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,099 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,896 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,889 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,709 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,208 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,595 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,705 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,007 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,655 votes
8
— Great
82%
Up
39,722 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,000 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,323 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,223 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,674 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,974 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,930 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,737 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,433 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,980 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,439 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,304 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,387 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,225 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,234 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,249 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,606 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,403 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
29,640 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,485 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,951 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,005 votes
8
— Great
81%
Top Gun: Maverick
26,132 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,732 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,104 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,823 votes
8
— Great
76%
300
25,653 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
26,201 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
23,892 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,019 votes
8
— Great
79%
Her
23,722 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,398 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,926 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch