trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
DungeonShard
20
followers
HaiPhong, Vietnam
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
90%
Gintama: The Very Final
165 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,986 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,266 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Hellsing Ultimate VII
22 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,705 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Disappearance of Haruhi Suzumiya
650 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,272 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Kizumonogatari Part 3: Reiketsu
391 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Kizumonogatari Part 3: Reiketsu
391 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 2)
205 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Castle in the Sky
6,063 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,954 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ghost in the Shell
7,927 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion
467 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu
427 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hotarubi no Mori e
1,093 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,142 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Saga of Tanya the Evil: The Movie
220 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet
63 votes
10
— Totally Ninja!
78%
No Game No Life: Zero
601 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mobile Suit Gundam: The Origin II - Artesia's Sorrow
65 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In This Corner of the World
701 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu
504 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu
504 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Death Billiards
308 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Promare
665 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Garden of Sinners: Future Gospel
117 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,519 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Code Geass: Akito the Exiled 2: The Wyvern Divided
143 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Code Geass: Akito the Exiled 1: The Wyvern Arrives
147 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Code Geass: Akito the Exiled 5: To Beloved Ones
124 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup