Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
RoseLilies
1
Follower
4
Following
Toronto, Ontario
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
207
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
71%
The Book of Eli
12,699 votes
8
— Great
71%
National Treasure
12,563 votes
6
— Fair
81%
Serenity
11,754 votes
8
— Great
66%
The Expendables
12,937 votes
7
— Good
69%
Cloverfield
12,530 votes
6
— Fair
67%
War of the Worlds
12,614 votes
6
— Fair
55%
Green Lantern
13,759 votes
7
— Good
68%
Salt
12,130 votes
6
— Fair
65%
Jurassic Park III
12,373 votes
7
— Good
71%
Super 8
11,672 votes
6
— Fair
73%
Underworld
11,462 votes
7
— Good
64%
Mission: Impossible II
12,257 votes
6
— Fair
66%
Total Recall
12,049 votes
7
— Good
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,695 votes
6
— Fair
65%
Terminator Salvation
11,534 votes
7
— Good
66%
Taken 2
11,319 votes
6
— Fair
74%
Speed
10,461 votes
6
— Fair
75%
Starship Troopers
10,273 votes
7
— Good
68%
The Expendables 2
10,602 votes
6
— Fair
76%
Lord of War
9,953 votes
7
— Good
76%
RoboCop
9,879 votes
6
— Fair
76%
The Others
9,743 votes
6
— Fair
72%
The Transporter
10,006 votes
7
— Good
63%
Battleship
10,653 votes
6
— Fair
71%
RED 2
10,000 votes
6
— Fair
69%
White House Down
9,963 votes
7
— Good
65%
Taken 3
10,201 votes
5
— Meh
74%
From Dusk Till Dawn
9,542 votes
7
— Good
70%
The Island
9,779 votes
7
— Good
69%
American Assassin
9,784 votes
5
— Meh
71%
The Mist
9,630 votes
7
— Good
66%
The Expendables 3
9,863 votes
6
— Fair
77%
First Blood
9,099 votes
7
— Good
69%
Blade II
9,541 votes
7
— Good
77%
The Rock
8,899 votes
7
— Good
71%
Cube
8,888 votes
7
— Good
73%
Sleepy Hollow
8,745 votes
7
— Good
64%
Sucker Punch
9,174 votes
5
— Meh
71%
Gone in Sixty Seconds
8,573 votes
7
— Good
68%
Signs
8,733 votes
6
— Fair
74%
Pitch Black
8,337 votes
7
— Good
61%
The Cloverfield Paradox
9,154 votes
6
— Fair
72%
Hannibal
8,374 votes
7
— Good
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,608 votes
6
— Fair
70%
Underworld: Evolution
8,082 votes
7
— Good
79%
The Hunt for Red October
7,434 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,293 votes
7
— Good
76%
The Raid
7,500 votes
7
— Good
78%
The Fugitive
7,373 votes
7
— Good
74%
True Lies
7,530 votes
7
— Good
70%
Crank
7,589 votes
5
— Meh
66%
Predators
7,669 votes
7
— Good
78%
The Untouchables
6,789 votes
6
— Fair
73%
Red Dragon
6,963 votes
6
— Fair
66%
Sin City: A Dame to Kill For
7,043 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
The Abyss
6,467 votes
8
— Great
71%
Hanna
6,599 votes
8
— Great
69%
Underworld: Rise of the Lycans
6,592 votes
6
— Fair
78%
Misery
6,170 votes
7
— Good
73%
Ghost
6,259 votes
6
— Fair
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch