trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dzirambola
3
followers
mandalore
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
424
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
81%
The Avengers
65,337 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,981 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,558 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,913 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,908 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,661 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,423 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,759 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,776 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,337 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,164 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,074 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,607 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,469 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,723 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,513 votes
8
— Great
82%
Up
38,844 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,058 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,125 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,536 votes
8
— Great
79%
Dune
36,388 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,328 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,940 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,585 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,681 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,621 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,214 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,952 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,121 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,631 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,477 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,616 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,175 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,741 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,894 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,685 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,232 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,754 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,572 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,379 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,963 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,620 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,762 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,092 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,245 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,065 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,221 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,034 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,433 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,985 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,278 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,593 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,226 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,520 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,139 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,735 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,266 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,539 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,985 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,763 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup