trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alexander Johnson
VIP
3
21
followers
Sydney, Australia
30
Alexander
is watching
The Boys
4x04
"Wisdom of the Ages"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
447
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
91%
The Shawshank Redemption
42,521 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,669 votes
4
— Poor
87%
The Matrix
61,476 votes
5
— Meh
87%
Your Name.
14,939 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,897 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,936 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,124 votes
8
— Great
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,407 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,572 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,321 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,800 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,190 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,049 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,625 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,363 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,801 votes
6
— Fair
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,019 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,543 votes
7
— Good
84%
Alien
27,242 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,206 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,139 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,155 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,494 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,164 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,862 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,536 votes
8
— Great
82%
13th
2,056 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,361 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,241 votes
8
— Great
82%
The Year Earth Changed
545 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,138 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Shining
23,899 votes
6
— Fair
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,342 votes
7
— Good
81%
The Help
10,403 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,797 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
42,051 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Song of the Sea
3,005 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,118 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,696 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,616 votes
8
— Great
81%
Adele One Night Only
272 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,065 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,170 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,755 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,537 votes
7
— Good
80%
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds
288 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Queen of Katwe
1,270 votes
8
— Great
80%
Kiki's Delivery Service
6,502 votes
10
— Totally Ninja!
80%
I Am Not Your Negro
1,041 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,069 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,144 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,456 votes
6
— Fair
80%
Logan
60,671 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,154 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,668 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,430 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blackfish
2,773 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,605 votes
9
— Superb
80%
Maya Angelou: And Still I Rise
24 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Normal Heart
1,459 votes
9
— Superb
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup