trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edgar Gerik
9
followers
Colonia Tovar
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,645 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,965 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,540 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,155 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,405 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,087 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,580 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,170 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,640 votes
9
— Superb
74%
It
29,084 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,388 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,504 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,785 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,601 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,831 votes
9
— Superb
74%
The Conjuring 2
16,300 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,039 votes
9
— Superb
74%
Shooter
9,649 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,636 votes
9
— Superb
63%
Carrie
8,097 votes
9
— Superb
74%
A Nightmare on Elm Street
7,852 votes
9
— Superb
62%
Fifty Shades Freed
6,636 votes
9
— Superb
74%
Master and Commander: The Far Side of the World
5,277 votes
9
— Superb
66%
The Last Stand
5,079 votes
9
— Superb
66%
Friday the 13th
4,866 votes
9
— Superb
68%
The Exorcism of Emily Rose
3,658 votes
9
— Superb
76%
The Book of Henry
3,260 votes
9
— Superb
64%
Friday the 13th Part 2
2,699 votes
9
— Superb
72%
Fallen
2,463 votes
9
— Superb
60%
Friday the 13th Part III
2,225 votes
9
— Superb
80%
Queen of Katwe
1,270 votes
9
— Superb
63%
Poltergeist II: The Other Side
1,075 votes
9
— Superb
74%
A Conspiracy of Faith
1,004 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup