trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edomaden
VIP
0
followers
Presque Isle, Maine
42
Edomaden
is watching
King Kong Escapes
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Arrival
56,709 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,816 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,181 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,972 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,524 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,814 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,554 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,813 votes
7
— Good
68%
Rampage
15,553 votes
7
— Good
65%
San Andreas
15,636 votes
7
— Good
64%
Pacific Rim: Uprising
13,883 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,732 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,153 votes
7
— Good
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,458 votes
7
— Good
71%
The Mist
9,358 votes
7
— Good
67%
Halloween
8,548 votes
7
— Good
64%
The Karate Kid
8,305 votes
7
— Good
62%
Clash of the Titans
8,417 votes
7
— Good
66%
Mars Attacks!
6,518 votes
7
— Good
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,037 votes
7
— Good
76%
Army of Darkness
5,997 votes
7
— Good
73%
[REC]
6,026 votes
7
— Good
74%
Carrie
4,996 votes
7
— Good
66%
The Thing
4,897 votes
7
— Good
64%
Mandy
4,322 votes
7
— Good
68%
The Man in the Iron Mask
4,113 votes
7
— Good
77%
Race
3,296 votes
7
— Good
57%
Conan the Barbarian
3,782 votes
7
— Good
70%
The 13th Warrior
3,364 votes
7
— Good
65%
Fright Night
3,283 votes
7
— Good
78%
Butch Cassidy and the Sundance Kid
2,856 votes
7
— Good
62%
Red Dawn
2,985 votes
7
— Good
77%
The Magnificent Seven
2,475 votes
7
— Good
70%
The Devil's Rejects
2,409 votes
7
— Good
63%
Halloween H20: 20 Years Later
2,395 votes
7
— Good
60%
The Wolfman
2,432 votes
7
— Good
66%
Slither
2,296 votes
7
— Good
81%
They Shall Not Grow Old
2,055 votes
7
— Good
61%
Quarantine
1,975 votes
7
— Good
79%
The Gold Rush
1,600 votes
7
— Good
64%
Tremors 2: Aftershocks
1,444 votes
7
— Good
69%
The Blob
1,378 votes
7
— Good
59%
Congo
1,395 votes
7
— Good
74%
Godzilla
1,236 votes
7
— Good
76%
The Grapes of Wrath
1,139 votes
7
— Good
59%
Red Sonja
1,211 votes
7
— Good
79%
Diabolique
1,021 votes
7
— Good
73%
The Invisible Man
938 votes
7
— Good
55%
Leprechaun
1,066 votes
7
— Good
58%
The Fly II
799 votes
7
— Good
68%
Shadow of the Vampire
690 votes
7
— Good
69%
Cat People
643 votes
7
— Good
63%
Frontier(s)
668 votes
7
— Good
65%
The Gate
643 votes
7
— Good
63%
Basket Case
583 votes
7
— Good
61%
Chopping Mall
590 votes
7
— Good
70%
Joe Kidd
490 votes
7
— Good
68%
Cemetery Man
495 votes
7
— Good
72%
House of Wax
423 votes
7
— Good
74%
Häxan
389 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup