trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
elderfeniks
3
followers
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
166
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,826 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,487 votes
7
— Good
80%
Logan
60,783 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,016 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,904 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,806 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,326 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,268 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,705 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,171 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,240 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,155 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,984 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,285 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,762 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,882 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,304 votes
7
— Good
72%
Thor
39,443 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,588 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,200 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,077 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,927 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,206 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,878 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,274 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,789 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,092 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,690 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,551 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,451 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,029 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,549 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,221 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,396 votes
7
— Good
76%
300
25,179 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,648 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,897 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,046 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,581 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,357 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,584 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,726 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,447 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,471 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,499 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,930 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,113 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
18,965 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,955 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,110 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,220 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,638 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,144 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,504 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,284 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,206 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,199 votes
7
— Good
73%
Madagascar
17,002 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,099 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup