trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrew
VIP
12
1
follower
Australia
34
Andrew
is watching
2012
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
30
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,567 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,308 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,783 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,230 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,144 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,360 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,032 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,055 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,883 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,130 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,798 votes
9
— Superb
79%
Her
23,127 votes
9
— Superb
79%
Star Trek: First Contact
5,274 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,149 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,130 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,462 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,938 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
23,994 votes
9
— Superb
76%
Toy Story 4
16,630 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,229 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,385 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,828 votes
9
— Superb
74%
Pitch Black
8,144 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,195 votes
9
— Superb
73%
Red Dragon
6,798 votes
9
— Superb
71%
The Matrix Revolutions
22,460 votes
9
— Superb
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,255 votes
9
— Superb
68%
X-Men: The Last Stand
17,400 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup