trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrew
VIP
12
1
follower
Australia
34
Andrew
is watching
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
143
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,454 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,575 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,762 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,267 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,394 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,795 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,177 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,488 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,845 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,871 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,083 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,887 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,003 votes
8
— Great
81%
Joker
46,766 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,286 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,127 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,086 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,081 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,645 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,692 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,170 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,016 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,210 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,454 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,014 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,749 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,021 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,454 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,262 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,167 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,327 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,893 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,056 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,774 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,072 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,655 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,172 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,907 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,707 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,443 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,459 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,223 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,736 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,212 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,557 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,554 votes
6
— Fair
85%
The Silence of the Lambs
28,548 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,401 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,040 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,658 votes
7
— Good
84%
Alien
27,203 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,108 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,176 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,113 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,280 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,115 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,337 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,974 votes
9
— Superb
79%
Her
23,108 votes
9
— Superb
64%
Independence Day: Resurgence
22,925 votes
6
— Fair
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup