trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Eli
4
followers
Fukuoka
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,554 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,964 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,175 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,740 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,163 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,703 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,486 votes
9
— Superb
84%
Peter Pan Goes Wrong
172 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,474 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,260 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,287 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,411 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,223 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,932 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,056 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,350 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,730 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,446 votes
9
— Superb
80%
THE Vampire Diaries Video
3 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,840 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,987 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,775 votes
9
— Superb
78%
Call Me by Your Name
10,307 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,118 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,454 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,601 votes
9
— Superb
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,713 votes
9
— Superb
77%
Primal Fear
4,773 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,561 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
16,413 votes
9
— Superb
76%
Treasure Planet
6,510 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,474 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,405 votes
9
— Superb
75%
Les Misérables
8,418 votes
9
— Superb
75%
Jumanji
17,129 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
8,807 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,578 votes
9
— Superb
75%
Dirty Dancing
8,163 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,277 votes
9
— Superb
74%
Doctor Sleep
10,313 votes
9
— Superb
74%
Short Circuit
3,444 votes
9
— Superb
74%
Paddington
8,382 votes
9
— Superb
74%
Chicago
4,188 votes
9
— Superb
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,926 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,525 votes
9
— Superb
73%
Grease
9,416 votes
9
— Superb
73%
Elvis
8,311 votes
9
— Superb
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,075 votes
9
— Superb
73%
The Holiday
7,618 votes
9
— Superb
73%
My Girl
2,479 votes
9
— Superb
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,368 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,343 votes
9
— Superb
73%
Crazy Rich Asians
10,375 votes
9
— Superb
72%
Tenet
25,582 votes
9
— Superb
72%
Manitou's Shoe
657 votes
9
— Superb
72%
Tenacious D in The Pick of Destiny
3,613 votes
9
— Superb
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,190 votes
9
— Superb
72%
Dogman
1,078 votes
9
— Superb
72%
Wonka
8,541 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup