trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Emiliano Corazza
0
followers
Rome, Latium
21
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
96
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,858 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,614 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,644 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,193 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,291 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,919 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,246 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,155 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,906 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,652 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,221 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,323 votes
5
— Meh
84%
Return of the Jedi
33,296 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,720 votes
6
— Fair
84%
Coco
31,663 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,832 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,685 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,318 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,376 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,315 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,399 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,209 votes
7
— Good
70%
Black Widow
24,020 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,007 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,384 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,614 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,510 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,506 votes
5
— Meh
81%
Oppenheimer
21,422 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,388 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,015 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,718 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,377 votes
7
— Good
69%
Barbie
19,352 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,623 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,034 votes
6
— Fair
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,562 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,834 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,437 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,352 votes
7
— Good
73%
Moonlight
14,294 votes
7
— Good
67%
Red Notice
13,405 votes
2
— Terrible
74%
The Devil Wears Prada
13,289 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,155 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,161 votes
6
— Fair
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,881 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,073 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,019 votes
6
— Fair
78%
Call Me by Your Name
10,314 votes
7
— Good
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,761 votes
7
— Good
73%
The Favourite
8,458 votes
7
— Good
81%
Pride & Prejudice
7,788 votes
9
— Superb
76%
The Whale
7,763 votes
7
— Good
69%
Turbo
7,010 votes
6
— Fair
74%
The Judge
6,796 votes
7
— Good
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,228 votes
7
— Good
73%
Ghost
6,126 votes
7
— Good
70%
Saltburn
6,077 votes
7
— Good
66%
House of Gucci
6,033 votes
7
— Good
81%
The Father
5,898 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup