trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
emilievandb
39
followers
Ghent, Belgium
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
254
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
65%
Suicide Squad
58,876 votes
2
— Terrible
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,238 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,929 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,654 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,891 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,943 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,721 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,641 votes
4
— Poor
82%
Toy Story
36,593 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,785 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,161 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,015 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,888 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,171 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,898 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,236 votes
6
— Fair
80%
Knives Out
32,688 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,261 votes
7
— Good
70%
Venom
33,814 votes
5
— Meh
73%
The Secret Life of Pets
32,258 votes
5
— Meh
77%
Home Alone
30,694 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,693 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,109 votes
8
— Great
74%
It
29,131 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,574 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,309 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,831 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,961 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,579 votes
9
— Superb
72%
Tenet
25,599 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,807 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,944 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,013 votes
5
— Meh
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,275 votes
4
— Poor
79%
Her
23,185 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,825 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,235 votes
6
— Fair
75%
The Social Network
21,710 votes
8
— Great
62%
Ghostbusters
22,454 votes
8
— Great
73%
Trolls
20,501 votes
3
— Bad
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,459 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,934 votes
6
— Fair
79%
Jojo Rabbit
18,854 votes
8
— Great
64%
Spider-Man 3
20,749 votes
5
— Meh
70%
Snowpiercer
19,122 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,705 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,892 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,794 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,391 votes
7
— Good
70%
Glass
17,935 votes
4
— Poor
76%
Toy Story 4
16,660 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,398 votes
6
— Fair
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,255 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,167 votes
4
— Poor
72%
Hereditary
15,792 votes
9
— Superb
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,029 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
14,907 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,634 votes
9
— Superb
70%
Us
15,411 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup