trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
emphatic
VIP
11
13
followers
Sweden
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,504 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,730 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,456 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,065 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,564 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,118 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,432 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,072 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,320 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,030 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,643 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,559 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,743 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,185 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,674 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,250 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,583 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,263 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,080 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,534 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,607 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,850 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,146 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,311 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,534 votes
10
— Totally Ninja!
75%
X-Men
22,030 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,407 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,458 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,231 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,619 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,616 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,917 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,502 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
18,602 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,014 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,458 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,939 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,268 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,440 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alice in Wonderland
16,665 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,352 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,008 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,813 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,488 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,490 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Blade
13,559 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,213 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
12,899 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
12,002 votes
10
— Totally Ninja!
71%
National Treasure
12,278 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Italian Job
10,411 votes
10
— Totally Ninja!
68%
John Carter
10,714 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Corpse Bride
9,953 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Paul
10,207 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Adjustment Bureau
9,801 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Adventures of Tintin
9,590 votes
10
— Totally Ninja!
76%
True Grit
8,783 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Chronicle
8,987 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Fantastic Mr. Fox
8,457 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Midnight in Paris
8,570 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup