trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
emphatic
VIP
11
13
followers
Sweden
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
163
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
The Avengers
65,348 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,500 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,727 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,450 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,063 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,561 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,115 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,429 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,072 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,319 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,378 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Monsters, Inc.
36,025 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,642 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,558 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,741 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,185 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,756 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,674 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,248 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,582 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,261 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,078 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,442 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
The Hangover
27,532 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,605 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,849 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,144 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,309 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,531 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,220 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,996 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,617 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Spectre
23,218 votes
5
— Meh
75%
X-Men
22,029 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,405 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,455 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,230 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,618 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,860 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
Drive
19,616 votes
10
— Totally Ninja!
73%
21 Jump Street
20,029 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,917 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,502 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,991 votes
1
— Weak Sauce :(
64%
Spider-Man 3
20,719 votes
8
— Great
77%
Taken
18,598 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,013 votes
10
— Totally Ninja!
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,590 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
The Bourne Supremacy
17,457 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,939 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,267 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,259 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,845 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
17,412 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
The Mummy
16,283 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,440 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alice in Wonderland
16,665 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,351 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,263 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,007 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup