trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tim
5
followers
Germany
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Aliens
20,142 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,371 votes
7
— Good
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,221 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,193 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,742 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,320 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,531 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,005 votes
7
— Good
76%
Stargate
8,116 votes
7
— Good
76%
Stargate: Continuum
1,981 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,307 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,675 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,825 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,503 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,484 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,484 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,867 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,251 votes
7
— Good
71%
The Polar Express
11,845 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,943 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,349 votes
7
— Good
70%
Step Up
4,088 votes
7
— Good
69%
Fast & Furious
13,523 votes
7
— Good
69%
Life
21,866 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,529 votes
7
— Good
68%
Tomb Raider
20,525 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,909 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,842 votes
7
— Good
66%
2 Fast 2 Furious
14,082 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,297 votes
7
— Good
66%
Code 8
7,430 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,408 votes
7
— Good
65%
Jumper
9,847 votes
7
— Good
65%
The Guilty
5,584 votes
7
— Good
65%
Apart from Everything
10 votes
7
— Good
64%
The Karate Kid
8,284 votes
7
— Good
63%
Battleship
10,449 votes
7
— Good
62%
The Core
3,514 votes
7
— Good
61%
The Cloverfield Paradox
9,015 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup